Drukuj stronę Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
[+] Informacje Miejskie [-] Informacje Turystyczne [-] Działalność Gospodarcza [+] Kontakt
Muszyna – trzykrotny zwycięzca według Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego


W minioną  sobotę (24.06.2017 r.) podczas uroczystej gali organizowanej przez Fundację Sądecką ogłoszono wyniki tegorocznej Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. Muszyna triumfowała aż w trzech kategoriach zgarniając połowę wszystkich wyróżnień i tym samym wygrywając cały plebiscyt.

Ranking Gmin opracowywany jest przez zespół ekspertów w dziedzinie ekonomii pod kierownictwem prof. dr hab. Tadeusza Kudłacza z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Pod uwagę brany jest obszar aż trzech powiatów i 39 gmin, ocenianych na podstawie wielu kryteriów. Wyniki analiz tworzą spójny raport efektywności gospodarczej, inwestycyjnej i społecznej badanych obszarów. Opracowanie powstaje w celu docenienia wysiłków władz samorządowych, zmierzających do dynamicznego rozwoju swoich gmin, a także na rzecz poprawy warunków życia lokalnych społeczności.

W ocenie ogólnej pierwsze miejsce zdobyła Muszyna, drugie zajęła Mszana Dolna, trzecie miejsce  przypadło Gminie Uzdrowiskowe Krynica-Zdrój.  Te wygraną traktuję jako wspólny sukces całej Muszyny - mówi Burmistrz Muszyny  dr Jan Golba. - To nie są dyplomy dla mnie, ale dla całej społeczności uzdrowiska, która angażuje się w rozwój naszego miasta i gminy. To także wynik  wspólnej pracy naszego samorządu, w którym pracujemy zgodnie i nie kłócimy się. To oczywiście nie znaczy, że nie mamy odmiennych zdań, ale zawsze udaje nam się w najważniejszych sprawach wypracować wspólne stanowisko.

Na tegoroczny sukces Muszyny złożyły się także pierwsze lokaty w kategoriach składowych rankingu, w których nasze uzdrowisko okazało się niekwestionowanym liderem. Były to wskaźniki „Generowania dochodów” (II miejsce Chełmiec, III miejsce Krynica-Zdrój) oraz „Pozainwestycyjnej działalności gospodarczej” (II miejsce ex aequo Mszana Dolna i Krynica-Zdrój, III miejsce Limanowa).

Plebiscyt, który w tym roku doczekał się już swojej 9 edycji to dobry sposób na podsumowanie i ukazanie ogromu prac i zaangażowania władz samorządu w rozwój gospodarczy zarządzanych obszarów, a także kierunku przyszłego rozwoju.

(fot. A.M.)

 

Autor: Arkadiusz Cycoń