Drukuj stronę Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
[+] Informacje Miejskie [-] Informacje Turystyczne [-] Działalność Gospodarcza [+] Kontakt
Rekreacja

Strona główna -> Rekreacja

REKREACJA


ZIMĄ:

Muszyna zimą ma dla swoich Gości do zaoferowania wiele atrakcji:

 

- Lodowisko na Zapopradziu - więcej >>

 

 

 

 

 

- Wyciągi narciarskie - więcej >>


 

 


- Tor saneczkowy - Hotel Activa - więcej >>

 

 

 

 

 

 

- Kuligi

 

 

 

 

- Kręgielnie - Hotel Activa, Hotel Klimek

 

 Okolice Muszyny to miejsca o charakterze uzdrowiskowym. Wraz z Piwniczną, Żegiestowem, i Krynicą leżą na linii występowania wysokozmineralizowanych wód leczniczych.


LATEM:


Okolice Muszyny dają wspaniałe możliwości do uprawiania turystyki górskiej, narciarstwa, obfitują w zabytki i proponują najróżniejsze atrakcje dla turystów.

Tutaj nie można się nudzić!

 

 

- Basen na Zapopradziu - więcej >>

 

 

 


- Sporty ekstremalne - więcej >>

 

 

 

 

 

- Jazda konna - Stajnia Złockie - więcej >>

 

 

 

 

- Wędkarstwo - rzeka Poprad to znakomite miejsce dla wędkarzy

 

 

 

Turystyka górska

Muszyna leży na południowo-wschodnim krańcu pasma Jaworzyny Krynickiej należącego do Beskidu Sądeckiego. Od wschodu region graniczy z Beskidem Niskim. Tereny te były niegdyś zamieszkiwane przez Łemków. Stąd tak licznie występujące w okolicy cerkwie prawosławne. Do dziś można spotkać starych górali doskonale pamiętajacych stare pieśni i legendy tamtych ludów.

Szlaki górskie wytyczone przez PTTK prowadzą przez najciekawsze miejsca regionu. Przechodzi przez Jaworzynę najdłuższy w Polsce szlak (czerwony) wiodący spod granicy niemieckiej po Ukrainę. Z ośrodka Edyta biegnie niebieski szlak prosto na Jaworzynę Krynicką. Ze Szczawnika (sąsiedniej wsi) biegnie szlak żółty do bacówki nad Wierchomlą, z widokiem na Tatry. Wraz z mniejszymi-lokalnymi szlakami dają możliwość organizowania zarówno kilkugodzinnych spacerów, jak i całodziennych wędrówek rodzinnych i grupowych. Szlaki te są uczęszczane nie tylko latem, ale także zimą - popularne są tutaj narty biegowe.

 

 

- Liczne szlaki turystyczne zachęcają w nasze piękne góry