Drukuj stronę Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
[+] Informacje Miejskie [-] Informacje Turystyczne [-] Działalność Gospodarcza [+] Kontakt
Zakończenie Lata nad Popradem

W zeszłą niedzielę w Amfiteatrze na Zapopradziu odbyła się impreza pt. „Zakończenie lata nad Popradem”. Przyjechało na nią ponad 100 zagranicznych gości ze Słowacji. Degustacja potraw regionalnych urozmaicona pieśniami ludowymi zespołu polskiego i słowackich sprawiły na tyle gorącą atmosferę, że pomimo chłodu i przelotnych opadów deszczu widownia była prawie pełna. Tęcza, która pojawiła się później na Zapopradziu dopełniła uroku całemu widowisku.

„Zakończenie lata nad Popradem” to impreza realizowana w ramach projektu „Poznajmy się jeszcze lepiej w Muszynie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.
Celem projektu jest nawiązanie, pogłębienie bezpośrednich kontaktów między wspólnotami lokalnymi Lipan, Dubovicy, Lubotina i Muszyny na polsko-słowackim pograniczu zmierzające do integracji regionu.

W okresie jesienno-zimowym planowana jest realizacja dwudniowej imprezy sportowej pt. „Sport nie zna granic” obejmującej turniej piłki siatkowej i piłki nożnej halowej dla dzieci i młodzieży.