Drukuj stronę Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
[+] Informacje Miejskie [-] Informacje Turystyczne [-] Działalność Gospodarcza [+] Kontakt
Sport nie zna granic

„Sport nie zna granic” to impreza sportowa, która odbyła się w dniach 12 i 13 listopada br. w ramach projektu „Poznajmy się jeszcze lepiej w Muszynie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.
Celem projektu „Poznajmy się jeszcze lepiej w Muszynie” jest nawiązanie, pogłębienie bezpośrednich kontaktów między wspólnotami lokalnymi Lipan, Dubovicy, Lubotina i Muszyny na polsko-słowackim pograniczu zmierzające do integracji regionu.
W ramach projektu odbyła się już w marcu br. konferencja pt. „Podobieństwa i różnice w samorządach pogranicza polsko - słowackiego”, podczas, której zaprezentowane zostały zasady funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego po stronie polskiej i słowackiej.
Z kolei w sierpniu odbyła się impreza kulturalna „Zakończenie lata nad Popradem” w trakcie, której zaprezentowany został dorobek kulturalny uczestników projektu, wystąpiły zespoły regionalne z Polski i Słowacji.
Ostatnim działaniem w ramach tego projektu była zrealizowana dla dzieci i młodzieży ze Słowacji i Polski dwudniowa impreza sportowa pt. „Sport nie zna granic” obejmująca:

  • turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej,
  • wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.

Pierwszego dnia o godzinie 14:00 nastąpiło oficjale przywitanie gości ze Słowacji oraz otwarcie dwudniowej imprezy. Od godziny 14:30 do 18:30 trwały międzynarodowe turnieje szkolne młodzieży z Polski i Słowacji w piłce nożnej i siatkowej. Turniej w piłce siatkowej zakończył się zwycięstwem młodzieży z Muszyny, natomiast w turnieju piłki nożnej pierwsze miejsce zajął zespół z Lipan.
Po wspólnej rywalizacji nastąpił czas na wręczenie nagród. Każdy z uczestników otrzymał nie lada gadżety: pamięć przenośną USB pendrive o pojemności 8GB w kształcie bransolety na rękę oraz chustko-czapkę, z której można zrobić 8 różnych nakryć głowy. Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy udali się na wspólny posiłek. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka dla młodzieży ze Słowacji.

Drugiego dnia program imprezy obejmował wycieczkę do Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej gdzie, młodzież po turnieju z poprzedniego dnia mogła odpocząć w basenach termalnych. Pełna regeneracja sił wymagała również obfitego posiłku, którym uczestnicy imprezy zostali poczęstowani w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zakopanego oraz wyjazd kolejką linową na Gubałówkę, skąd można było podziwiać panoramę Tatr.

Zobacz galerię zdjęć

Autor: umigu