Drukuj stronę Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
[+] Informacje Miejskie [-] Informacje Turystyczne [-] Działalność Gospodarcza [+] Kontakt
Wystawa "Zabytkowe zamki na historycznym szlaku pogranicza polsko-słowackiego"

Dnia 13 grudnia 2010 roku w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie odbył się wernisaż wystawy pt. „Zabytkowe zamki na historycznym szlaku handlowym pogranicza polsko-słowackiego”. Wystawa potrwa do końca lutego 2011 roku i ma na celu przybliżenie zamków znajdujących się w Muszynie, Rytrze, Kamenicy i Pławcu poprzez ekspozycję zebranych fotografii, rycin oraz wydobytych podczas prac archeologicznych przedmiotów metalowych i ceramiki.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Spotkajmy się na zamku w Muszynie – historia i współczesność”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007 - 2013.
Dotychczas, w ramach wspomnianego projektu, zrealizowano:
- konferencję pt. „Zamki na historycznym szlaku handlowym pogranicza polsko-słowackiego” oraz przygotowano i wydano materiały pokonferencyjne,
- zainstalowano infokiosk w Muszynie, który służył będzie jako interaktywna tablica zawierająca wszystkie zgromadzone informacje o zamkach znajdujących się na szlaku turystycznym „Zamki na historycznym szlaku handlowym pogranicza polsko-słowackiego”,
- spotkanie promujące dwa wydawnictwa, a mianowicie albumu „Widziane z muszyńskiego zamku” i folder „Zamki na historycznym szlaku handlowym pogranicza polsko – słowackiego”.

Obecnie prowadzone są prace nad wytyczeniem i oznakowywaniem szlaku turystycznego „Zamki na historycznym szlaku handlowym pogranicza polsko-słowackiego” w ramach, którego wykonane zostaną 4 tablice informacyjne oraz kierunkowskazy prowadzące do zamków w Rytrze, Muszynie Pławcu i Kamenicy.

Wystawę zobaczyć można w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie przy ul. Krzywej 1 , tel. (18) 534 91 60
wtorek - sobota: 9.00 - 17.00
niedziela: 13.00 - 17.00
Wstęp wolny.